CoC Engelberg: Sondre Ringen triumfuje w pierwszym treningu

Sondre Ringen wygrał pierwszy trening przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Norweg zdeklasował rywali skokiem na odległość 136 metrów z 20 belki startowej. Drugie miejsce zajął Nejc Dezman (130 metrów, 19 belka), a trzeci był zawodnik gospodarzy, Andreas Schuler (133,5 metra z wyższej belki).

Tomasz Pilch uplasował się na 7. miejscu po skoku na odległość 125 metrów. Kiepsko zaprezentował się Klemens Murańka, lądując na 107 metrze i kończąc trening na 44 pozycji. Metr więcej uzyskał Paweł Wąsek, plasując się dwie pozycje nad Zakopiańczykiem. Nieco lepiej poszło Aleksandrowi Zniszczołowi – próba na odległość 114,5 metra dała mu 24 lokatę. Znacznie solidniej skakanie na Gross-Titlis-Schanze rozpoczął Przemysław Kantyka – w swojej debiutanckiej próbie uzyskał 120,5 metra i chociaż do punktu konstrukcyjnego trochę mu zabrakło, to zameldował się na niezłym 14. miejscu.

Gdyby takimi wynikami zakończyła się pierwsza seria zawodów, cenne punkty do swojego dorobku dorzuciłby 29 w klasyfikacji Fatih Arda Ipcioglu. Na wirtualnie punktowanej pozycji uplasował się także jeden z gospodarzy tegorocznych igrzysk, Seou Choi.

Zawodnicy skakali z 20. i 19. belki startowej. Start serii próbnej zaplanowano na godzinę 15:30.

Wyniki treningu:

Udostepnij!

Dodaj komentarz