COC Sapporo: Daniel Huber wygrywa na HS-137

fot. fis-ski.com

W sobotę w Pucharze Kontynentalnym w Sapporo, na skoczni HS-137, swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Austriak Daniel Huber.

25-letni zawodnik w pierwszej serii oddał swój skok na odległość 128,5 metra i zajmował czwartą lokatę. W drugiej turze skoczył 139,5 metra i łączną notą 246 punktów, zapewnił sobie zwycięstwo.

„Jestem bardzo usatysfakcjonowany z moich skoków dzisiaj. Skakałem dobrze na treningu i dobrze wykonałem swoją pracę w dzisiejszym konkursie.” – powiedział tuż po zwycięstwie.

Drugie miejsce zajął Evgeniy Klimov z Rosji, który łączną notą 249 punktów, bo obydwu skokach na odległość – 136 metrów i 141,5 metrów, wywalczył swoje pierwsze podium w Pucharze Kontynentalnym.

Ze skokiem na odległość 141,5 metra – najlepszym w pierwszej rundzie, oraz 129,5 metra w drugiej, na trzecim miejscu uplasował się Norweg Tom Hilde. „Jestem bardzo zadowolony z mojego występu. Także z tego, że miałem szczęście do wiatru, co pozwoliło mi walczyć i zająć trzecie miejsce”, powiedział tuż po konkursie.

Wczorajszy wygrany na skoczni HS-100 w Sapporo, Słoweniec Robert Kranjec został dzisiaj zdyskwalifikowany za nie prawidłowy kombinezon. Podobny los spotkał Yuya Yamadę z Japonii i skoczka ze Słowenii – Moritz’a Baer.

Polak Przemysław Kantyka ze skokiem na odległość w pierwszej serii 116,5 metra, zajął 31 miejsce i nie udało mu się awansować do serii finałowej. Drugi z naszych reprezentantów Krzysztof Leja, swoim skokiem tylko na 89,5 metra, został sklasyfikowany na odległej 40 pozycji.

Pełne wyniki:

Pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, utrzymał Marius Lindvik z Norwegii, z ilością punktów 556. Tuż za nim jest Nejc Dezman z 522 punktami, a trzecie miejsce zajmuje David Siegel z 505 punktami.

Udostepnij!

Dodaj komentarz