FIS Cup: Ulrich Wohlgennant wygrywa drugi konkurs w Notodden!

Austriak Ulrich Wohlgennant wygrał drugi konkurs Fis Cupu w Notodden. Po pierwszym, wczorajszym konkursie, w którym zajął 2 miejsce wydawał się być jednym z kandydatów do wygranej, i tak też się stało. Drugie miejsce zajął Polak Przemysław Kantyka ze stratą 8 punktów do Wohlgennanta. Trzecią lokatę zajął Paul Winter z Niemiec, który do Kantyki stracił 1,5 punktu. Tuż za podium znaleźli się Norweg Thomas Aasen Markeng, któremu do podium zabrakło 2 punktów oraz Mika Schwann z Austrii.

Po pierwszej serii Ulrich Wohlgennant miał znaczną przewagę i utrzymał ją skokiem na 97,5 metra. Drugie miejsce zajmował Norweg Robin Pedersen, który finalnie skończył zawody na 6 miejscu. Trzeci był Sondre Ringen z Norwegii, który spadł o 5 miejsc. Wiatr był umiarkowany i nie przeszkadzał zbytnio zawodnikom.

W drugiej serii jednak sytuacja niewiele się zmieniła. Wiatr w dalszym ciągu był umiarkowany, dzięki czemu zawody były płynne i wyrównane.

Polacy z wyjątkiem Przemysława Kantyki nie spisali się nadzwyczajnie: 14 miejsce zajął Jan Ziobro (92,5 metra, 93 metry; 237 punktów), Stanisław Biela był 29 (2 razy po 87 metrów; 208,5 punktu), a Krzysztof Miętus zakończył zawody na 37 miejscu (84,5 metra; 50,5 punktu).

Pełne wyniki:

Udostepnij!

Dodaj komentarz