Jan Ziobro zawiesza karierę!

Jan Ziobro podał dzisiaj na Facebooku informację o zawieszeniu kariery skoczka narciarskiego.

Wśród głównych powodów swojej decyzji brązowy medalista w drużynie z Falun podał problemy, jakie w ostatnim czasie były mu tworzone przez środowisko polskich skoków narciarskich. Jako wydarzenie, które przepełniło czarę goryczy podał brak powołania do kadry na Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt pomimo solidnych występów podczas skoków treningowych w Zakopanem.

Ziobro powiedział, że przez ostatnie dwa lata czuł się pomijany i marginalizowany przed Polski Związek Narciarski i przyszedł moment, kiedy postanowił zawiesić narty na kołku, by na spokojnie przemyśleć sytuację.

Pełne nagranie słów Janka o podjętej przez niego decyzji znajdziecie pod tym linkiem:

Przykre ale prawdziwe!!!

Opublikowany przez Jan Ziobro Official na 5 stycznia 2018

Jan Ziobro dał się poznać światowej scenie skoków narciarskich w sezonie 2013/14. Poprzedni sezon olimpijski przyniósł mu pierwsze – i jak na razie jedyne – zwycięstwo w Pucharze Świata – miało to miejsce w grudniowych zawodach w Engelbergu. Ostatecznie Janek zajął wówczas 25. miejsce w „generalce” Pucharu Świata, a na igrzyskach zajął indywidualnie 13. i 15. miejsce. Był także członkiem drużyny, która otarła się o olimpijskie podium. Jedyny medal wielkiej imprezy zdobył rok później w Falun, skacząc w brązowej drużynie na skoczni K-120. Indywidualnie Ziobro był wówczas ósmy na skoczni K-90. Jeszcze w ubiegłym sezonie urodzony w Rabce-Zdroju zawodnik nieźle radził sobie na światowych skoczniach – między innymi zajął 9. lokatę w konkursie w Sapporo. Jan Ziobro jest także złotym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski – ten pierwszy medal zdobył latem, natomiast drugi wywalczył w zawodach zimowych.

Zwycięzcy z Engelbergu życzymy jak najszybszego poukładania wszystkich spraw i, jeśli okaże się to możliwe, szybkiego powrotu na skocznie!