Kamil Stoch spotkał się z kibicami w Proszowicach!

W piątek 9 czerwca pochodzący z Proszowic, pierwszy Oficjalny Fan Klub Kamila Stocha, zorganizował po raz kolejny spotkanie z trzykrotnym Mistrzem Olimpijskim oraz z Kadrą skoczków narciarskich. Do Gminy i Miasta Proszowice przybyli, poza Kamilem Stochem i jego żoną Ewą, Stefan Hula, Jakub Wolny, Dawid Kubacki z dziewczyną Martą i trener Zbigniew Klimowski z żoną. Spotkanie odbyło się w tamtejszym Centrum Kultury i Wypoczynku, mieszczącym się obok słynnej restauracji Muzealnej.

Po oficjalnym przywitaniu skoczków i asystenta Stefana Horngachera, mogliśmy najpierw zobaczyć prezentację z zeszłego sezonu w skokach, przedstawiającą wszystkie podia po kolei w Pucharze Świata, okraszoną zabawnymi komentarzami. Następnie zaproszeni goście odpowiadali na pytania. Stefan Hula przyznał, że nie ucieknie od pytań o konkurs indywidualny na skoczni normalnej podczas ZIO w Pjongczang. Jest on jednak zmotywowany do dalszej walki, o co raz lepsze lokaty w nadchodzącym sezonie. Kamil Stoch zapytany o to, które miejsce podczas zawodów na świecie odpowiada im najbardziej pod względem zaplecza – szatni i odnowy biologicznej, przyznał, z czym zgodzili się pozostali kadrowicze, że jest to Zakopane. Skoczek powiedział także, że lubi przyjeżdżać do Proszowic, gdyż panuje tu spokojna atmosfera spotkania z kibicami – każdy może podejść, zamienić parę słów, wziąć autograf i zrobić sobie zdjęcie.

W dalszej części skoczkowie opowiadali o zdobytych tytułach w sezonie zimowym 2017/2018. Fanom zostały zaprezentowane trofea – Złoty Orzeł wywalczony za wygraną Turnieju Czterech Skoczni, medale z Mistrzostw Świata w lotach, medale przywiezione z Igrzysk Olimpijskich, oraz Kryształowa Kula.

Jednym z istotnych punktów programu była licytacja na rzecz Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”, a konkretnie dla Dawida Łokas, który cierpi na Ostrą Białaczkę Limfoblastyczną. Kamil Stoch przekazał na ten cel plastron z Zakopanego z podpisami pierwszej kadry, kurtkę funkcyjną, kombinezon z autografami skoczków, plakaty i koszulkę.

Młodzi sportowcy z okolic Proszowic mogli dostąpić zaszczytu wręczenia im statuetek i dyplomów, za osiągnięte wyniki w konkurencjach sportowych (głównie lekkoatletyka, piłka nożna i piłka ręczna), przez Kamila Stocha i pozostałych skoczków. Był to dla nich niezwykle wzruszający moment. Widać było, że młodzi zawodnicy przepełnieni byli pozytywnymi emocjami, związanymi ze spotkaniem z kadrowiczami.

Po oficjalnej części nastąpiło rozdanie przez skoczków autografów dla kibiców oraz możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęć. Potem Kamil Stoch udał się na bankiet zorganizowany przez Fan Klub z okazji ukończenia swoich 31. urodzin.

źródło: informacja własna

 

 

 

 

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz