Kontuzja Andreasa Wellingera.

fot. Alicja Kosman/PZN

W Hirterzarten bez Andreasa Wellingera. Taka wiadomość trafiła do nas poprzez Polską Agencją Prasową powołującą się na niemieckie media. Powodem absencji Niemca jest uraz stawu kolanowego w prawym kolanie.
 

21-latek problemów nabawił się po starcie w Wiśle gdzie, przypomnijmy zajął dziewiętnaste miejsce w konkursie indywidualnym, a w konkursie drużynowym wraz z kolegami z reprezentacji (Andreasem Wankiem, Stephanem Leyhe i Karlem Geigerem) uplasowali się na najniższym stopniu podium.

„Po rozmowie z lekarzem kadry Markiem Dorfmuellerem postanowiliśmy wycofać Wellingera z kolejnych zawodów LGP. Zawodnik przez najbliższe tygodnie będzie leczyć kontuzjowane kolano, zostaną zredukowane także jednostki treningowe” – poinformował niemiecki związek narciarski. Dwukrotny vicemistrz świata z Lahti przyznał, że już w trakcie weekendu odczuwał ból jednak nie sądził, że po zakończonych konkursach nasili się do takiego stopnia. „Lekarze stwierdzili lekkie podrażnienie więzadła rzepki. Nie chcę jednak ryzykować i wolę się teraz całkowicie wyleczyć, by móc później w pełni skupić się na przygotowaniach do sezonu zimowego” – powiedział.

Skoczek wraz ze sztabem szkoleniowym podjęli decyzję o odpuszczeniu najbliższych występów w lecie oraz o zmniejszeniu ilości treningów. Ma to pozwolić wyleczyć się zawodnikowi, a następnie przygotować się do sezonu olimpijskiego. Nie wiadomo ile dokładnie potrwa pauza Niemca, rodzime media donoszą o 3-4 tygodniowej przerwie.

 

 źródło: PAP/DSV 

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz