Letni Puchar Kamili Karpiel!

Kamila Karpiel zwycięża w letnim cyklu Pucharu Kontynentalnego! Sobotnie zawody zakończyły się ponowną wygraną Juliane Seyfarth przed Lidią Iakovlevą oraz Theą Sofie Kleven.

Juliane Sayfarth zdominowała weekend na skoczni w Trondheim, po wczorajszym zwycięstwie dzisiaj również była najlepsza, tym razem wyprzedziła o 17,9 punktu Lidię Iakovlevą z Rosji. Thea Sofie Kleven z Norwegii straciła do reprezentantki Niemiec 20,1 punktu.

Najważniejszym akcentem tego dnia jest niewątpliwie triumf Kamili Karpiel w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego! Polska skoczkini odniosła największy sukces w karierze, po raz pierwszy w historii nasza rodaczka wygrała klasyfikacje generalną. Zwycięstwo w Oberwiesenthal, drugie miejsce na tej samej skoczni oraz trzecia lokata we wczorajszym konkursie na skoczni Granasen (HS 105) w Trondheim dały jej niewątpliwie powód do radości dzisiejszego dnia.

Reprezentantki Polski kolejny raz wypadły bardzo dobrze, wspomniana wyżej Kamila Karpiel zajęła miejsce 6 (90 i 91,5 metra), Anna Twardosz znalazła się tuż za nią na pozycji 7 (91,5 i 85 metrów), a Kinga Rajda zakończyła zmagania na 15 lokacie (80,5 i 90 metrów).

No i co tam Panie prezesie Tajner? Poziom zmalau czy urus?
Miejmy nadzieję, że to nie ostatni moment w tym sezonie kiedy cieszymy się razem z naszą kadrą kobiet!

Oficjalne wyniki

Klasyfikacja generalne cyklu

 

 źródło: własne
 

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz