LGP Pań we Frensztacie – Ito zwyciężczynią kwalifikacji, Takanashi zdyskwalifikowana. W konkursie jedna Polka.

Yuki Ito / Fot. Rafał Bugaj

Yuki Ito zwyciężyła w porannych piątkowych kwalifikacjach przed popołudniowym konkursem Letniego Grand Prix Pań we Frensztacie. Reprezentantka Japonii w swoim skoku na Areal Horečky (HS 106) osiągnęła odległość 96 m. Do konkursu awansowała Anna Twardosz. .

Drugie miejsce za skok na 94 m. zajęła Irina Avvakumova. Reprezentantka Rosji straciła do Japonki 0,9 punkta. Na trzeciej pozycji uplasowała się Norweżka Maren Lundby z wynikiem 89 metrów. Juliane Seyfarth (89 m) sklasyfikowana została na czwartym miejscu, piąta była Japończyk Kaori Iwabuchi (91 m), zaś szóste ex aequo Włoszka Manuela Malsiner (86 m) i Niemka Luisa Goerlich (90 m)

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Finka Julia Kykkaenen (86 m), Francuzka Lucile Morat (84,5 m), a także Rosjanka Anastasiya Barannikova (87,5 m)

Spośród dwóch Polek które przyjechały do Czech awans uzyskała tylko Anna Twardosz. Zawodniczka PKS Olimpijczyk Gilowice uzyskała odległość 73,5 m co dało jej 39 miejsce. Udział w konkursie na kwalifikacjach w skoku na 64 m zakończyła Kinga Rajda (48 miejsce).

Anna Twardosz / Fot. Kamil Szyłkiewicz

W kwalifikacjach ustanowiony został nowy rekord skoczni Pań. Na odległość 99 metrów skoczyła pierwotna zwyciężczyni kwalifikacji Japonka Sara Takanashi która jednak nie wystąpi w konkursie. Powodem jest dyskwalifikacja za zbyt długie narty. Można? Można.

Kwalifikacje w całości odbywał się z 18 belki. Podczas serii wiał wiatr w porywach do 1,99 m/s. Niebo nad Frensztatem było częściowo zachmurzone, a temperatura wahała się w granicach 26 stopni Celsjusza.

Początek zawodów wyznaczono na 16:30. 0 15:30 we Frensztacie rozpocznie się seria próbna.

Pełne wyniki kwalifikacji do LGP Pań we Frensztacie

Lista startowa konkursu LGP Pań.

Udostepnij!

2 thoughts on “LGP Pań we Frensztacie – Ito zwyciężczynią kwalifikacji, Takanashi zdyskwalifikowana. W konkursie jedna Polka.

Dodaj komentarz