LOTOS Cup 2018: rywalizacja na HS-77 w Szczyrku rozstrzygnięta!

fot. Anna Karczewska

Po tym, jak zakończyła się rywalizacja skoczków na skoczni HS-44 w Szczyrku, przyszedł czas na skoki na HS-77 podczas tegorocznej edycji LOTOS Cup. Na tym obiekcie w piątek tj. 19.01.2018r. rywalizowano o medale w pięciu kategoriach.

Junior D

W tej kategorii brali udział młodzi skoczkowie z roczników 2004-2005. Najlepszym wśród nich okazał się Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane, który oddał swoje skoki odpowiednio na 69 metr za pierwszą turą i 68,5 metra za drugą. Oczko niżej uplasował się Klemens Joniak z klubu LKS Poroniec Poronin, skacząc w pierwszej turze zawodów 63 metry, a w drugiej 62 metry. Na najniższym podium stanął w dniu dzisiejszym Marcin Wróbel wywodzący się z AZS Zakopane. Oddał on swój skok w pierwszej serii na 61 metr i w drugiej na 62 metr.

Pełne wyniki:

Junior C

Kategoria ta składała się ze skoczków urodzonych w latach 2002-2003. Zwycięstwo wśród nich odniósł Krystian Zygmuntowicz z LKS Poroniec Poronin, skaczący w dniu dzisiejszym 69,5 metra w pierwszej serii i 71 metrów w drugiej. Zaraz za nim wyskakał sobie miejsce na podium zawodnik z TS Wisła Zakopane – Mateusz Jarosz. Jego pierwsza próba konkursowa była na 66 metr, a druga na 70 metr. Stopień niżej stanął Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra. W pierwszym skoku osiągnął odległość 66,5 metra, w drugim z kolei 69,5 metra.

Pełne wyniki:

Junior B

Roczniki 2000-2001 to młodzi zawodnicy zaliczani do tej kategorii wiekowej. Tutaj świętował swój sukces Mateusz Gruszka z AZS Zakopane. Oddał swoje próby konkursowe odpowiednio na 71 metr i 69,5 metra. Szymon Jojko pochodzący z klubu WSS Wisła stanął stopień niżej. Okazało się, że skok oddany na 68,5 metra w pierwszej serii i 71 metrów w drugiej, wystarczyły do zajęcia tego miejsca. Na trzecim stopniu stanął Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra, skaczący w dniu dzisiejszym na 68 metr za pierwszą próbą i 69,5 metra w drugiej.

Pełne wyniki:

Junior A

Wśród zawodników z roczników 1998-1999 najlepszym okazał się wywodzący się z TS Wisła Zakopane Dawid Jarząbek – skok w pierwszej serii na 68 metr i 70,5 metra w drugiej. Oczko niżej zajął skoczek z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice Paweł Twardosz. Na skoczni w Szczyrku oddał swoje próby na odległość 68,5 metra w pierwszej i 69 metr w drugiej turze konkursowej. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Mateusz Rajda. Pochodzący z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk zawodnik skoczył w obydwu seriach na 68,5 metra.

Pełne wyniki:

Juniorki

W tej kategorii podczas dzisiejszych zawodów na HS-77 rywalizowały kobiety z roczników od 1997 do 2003. Najlepszą z nich okazała się Joanna Kil z AZS Zakopane. W pierwszej serii konkursowej skoczyła 63,5 metra, w drugiej z kolei doleciała do 66 metra. Oczko niżej stanęła Katarzyna Harsche z klubu ZKN Sokół Zagórz. Jej próby konkursowe skończyły się na 59,5 metra w pierwszej serii i 58,5 metra w drugiej. Na trzecim miejscu do wymienionych powyżej zawodniczek dołączyła Joanna Szwab. Wywodząca się z klubu AZS Zakopane skoczkini, doleciała w pierwszej turze rywalizacji na 56 metr i na 59,5 metra w drugiej.

Pełne wyniki:

fot. Anna Karczewska

Podsumowując dzisiejszy  dzień zawodów na skoczniach HS-44 i HS-77 w Szczyrku, najwięcej zwycięstw – trzy, odnieśli zawodnicy wywodzący się z TS Wisła Zakopane. Tuż za nimi plasuje się z dwoma wygranymi na koncie klub AZS Zakopane.

Źródło: PZN

Udostepnij!

Dodaj komentarz