Marjan Jelenko mistrzem Słowenii w kombinacji! Start Cene Prevca!

fot. facebook.com/sskvelenje

Triumfem Marjana Jelenko zakończyły się Mistrzostwa Słowenii w kombinacji norweskiej w Kranju na skoczni Bauhenk (HS 109). 27-latek był najlepszy zarówno po konkursie skoków jak i po biegu techniką Gundersena na 10km. Na podium stanęli również Vid Vrhovnik oraz Rok Jelen.

Po konkursie skoków na czele znajdował się Jelenko który lądował na 107 m zdobywając 127,1 pkt. Na drugim miejscu znajdował się Cene Prevc. Środkowy z braci uzyskał 105 m i stracił 2,6 pkt. Na trzecim miejscu był 18-letni Vid Vrhovnik (102,5 m oraz 117,5 pkt).

Przed biegami strata Cene do Jelanko wynosiła tylko 10 sekund. Vrhovnik tracił ich 38, a kolejni zawodnicy już ponad minutę.

Z czołówki, w czystym biegu najlepiej poradził sobie Vrhovnik, ale zdołał odrobić tylko 31 sekund i ostatecznie zajął 2 miejsce za Jelanko. Na trzecim miejscu sklasyfikowano 17-letniego Roka Jelena który awansował aż z 8 pozycji i stracił do zwycięzcy 1 minutę i 53 sekundy.

Na przeciwległym końcu bieguna znalazł się Cene. Drużynowy Mistrz Świata Juniorów z Liberca biegł wolniej od zwycięzcy o ponad 13 minut i zajął ostatnie, 18 miejsce.

Najlepszym juniorem okazał się Vid Vrhovnik, przed Rokiem Jelenem oraz Gasperem Breclem

Najlepszym wynikiem biegów popisał się Matej Drinovec który uzyskał 25,51, ale doliczając stratę jaką miał po skoku ostatecznie zdołał uplasować się na siódmej pozycji.

Udostepnij!

Dodaj komentarz