Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego

6 oraz 7 stycznia w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Mężczyźni mogli startować w sześciu kategoriach, natomiast kobiety w dwóch.

W sobotę w kategorii senior bardzo dobrze spisał się trenujący poza kadrą narodową Krzysztof Leja, który wygrał pierwszy konkurs. Zawodnik AZS-u Zakopane oddał dwa dobre skoki (128.5 oraz 127.0 m) i wyprzedził drugiego Damiana Lasotę (127.5, 127.5 m) z Czech o blisko 3 punkty. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Biegunowi (125.5, 128.5 m).

Najlepszym Juniorem A okazał się Bartosz Czyż. Za 19-latkiem z Wisły uplasowali się Dusan Dolezel oraz Damian Skupień. Ci sami zawodnicy zajęli identyczne miejsca podczas drugiego konkursu.

Na najwyższym stopniu podium w Juniorze B stanął Karol Niemczyk, który wyprzedził swojego kolegę z ekipy Szymona Pawłowskiego oraz Kacpra Stosela reprezentującego AZS Zakopane.

Chłopcy z kategorii Junior C skakali na skoczni K-65. Najlepiej poradził sobie Kacper Zygmuntowicz. Drugie miejsce zajął Tomasz Piczura. Podium uzupełnił Jan Habdas. W niedzielę pierwsze dwie lokaty ponownie należały tych samych skoczków, a na trzeciej pozycji pojawił się Arkadiusz Jojko.

Wśród zawodników rywalizujących na obiekcie K-35 wygrali Mikołaj Wantulok (Junior E) oraz Mateusz Chraścina (Junior D).

Najlepszą Juniorką była Anna Twardosz. Skoczkini z Gilowic oddała dwa skoki na 63 metr, co pozwoliło jej o pięć punktów wyprzedzić Joannę Kil z AZS-u Zakopane. Na trzecim stopniu podium stanęła Kinga Rajda, która straciła ponad osiemnaście punktów do zwyciężczyni. Po niedzielnym konkursie na podium ponownie pojawiły się te same zawodniczki.

Młodziczki skakały na skoczni o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 35. metrze. W tej kategorii zwyciężyła Marcelina Bełtowska. Obok niej na podium stanęły także Pola Bełtowska oraz Zuzanna Rapacz.

Drugiego dnia zawodów żadnych złudzeń rywalom nie pozostawił Kszysztof Leja. 22-latek oddał dwa skoki powyżej 130 metra, dzięki czemu miał blisko 20 pkt przewagi nad drugim Krzysztofem Biegunem oraz trzecim Damianem Lasotą.
W kategorii Junior B zwyciężył Szymon Pawłowski. Drugie miejsce zajął zalewnie 14-letni Petr Vaverka, w którym Czesi pokładają wielkie nadzieje. Zawodnik z Frenstatu wyprzedził Kacpra Stosela.
Najlepszym Juniorem D okazał się Wojciech Troszok, który wyprzedził Jana Galicę oraz Klemensa Joniaka.
Wśród najmłodszych po wygraną Wiktor Szozda.

Tamara Mesikova ze Słowacji zdobyła pierwsze miejsce wśród młodziczek, wyprzedzając Marcelinę Bełtowską oraz Sarę Tajner.