MP w skokach w Wiśle: Stefan Hula ze złotym medalem!

Stefan Hula po raz pierwszy w karierze został mistrzem Polski na dużej skoczni! Zawodnik Eve-nement triumfował w świątecznych zawodach na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle po skokach na odległość 123,5 m i 126 m. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła (119 m i 120 m), a trzecie – Kamil Stoch (126 m i 111,5 m).

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowali się ex aequo Kamil Stoch i Stefan Hula. Skoki na 126 m oraz 123,5 dały przewagę 10,1 punktu nad trzecim Piotrem Żyłą (119 m). Czwarte miejsce również wspólnie zajmowali Maciej Kot oraz Krzysztof Leja (po 115,5 m). Dopiero szósty był Dawid Kubacki(108 m)
W czołowej dziesiątce na półmetku rywalizacji znaleźli się również Jakub Wolny (107 m), Stanisław Biela (106,5 m), Karol Niemczyk (105,5 m) oraz Łukasz Bukowski (100.5 m).

W finałowej kolejce Stefan Hula nie dał sobie odebrać końcowego triumfu. Najstarszy zawodnik kadry A poszybował na odległość 126 m i po raz pierwszy w karierze został mistrzem Polski na dużej skoczni. Z trzeciej na drugą pozycję awansował Piotr Żyła, który w finale wylądował na 120 metrze i stracił aż 22,4 punktu do zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Lider po I serii oddał fatalny drugi skok – tylko 11,5 m.

Tuż za podium znaleźli się pozostali zawodnicy, których Stefan Horngacher powołał na 65. Turniej Czterech Skoczni. Czwarty był Dawid Kubacki (124 m), piąty Maciej Kot (111 m), zaś szósty – Jakub Wolny (115 m).

Pierwszą dziesiątkę konkursu o mistrzostwo Polski uzupełnili Stanisław Biela (116 m), Andrzej Stękała (99m w pierwszym skoku i 120 m w drugim), Karol Niemczyk (113 m) oraz Krzysztof Biegun (93 m w pierwszej serii, 117 m w drugiej).

Szansę na bardzo dobry wynik zaprzepaścił Krzysztof Leja który w drugiej serii lądując tylko na 80 m ostatecznie spadł z czwartej na piętnastą pozycję.

W konkursie wystartowało 31 zawodników mimo awizacji 35. Zdyskwalifikowany został Wiktor Węgrzynkiewicz, a ostatecznie nie wystartowali Jan Ziobro, Wojciech Marusarz oraz Mateusz Małyjurek.