MŚJ Kandersteg: Constantin Schmid zwycięzcą obu treningów!

Skok na odległość 102 metry pozwolił Constantinowi Schmidowi wygrać w pierwszym (dzisiaj) treningu na skoczni w Szwajcarskim Kandersteg. Drugie miejsce zajął Cedrick Weigel (100 metrów), a podium z odległością wynoszącą 93 metry uzupełnił Clemens Leitner. Warunki były dość umiarkowane i równe dla wszystkich, chociaż wiało bardzo mocno w plecy. Pierwsze zmagania treningowe odpuścił Marius Lindvik.

Najlepszym z Polaków był Tomasz Pilch, który uzyskał 92,5 metra i zajął 8. miejsce. 20. był Bartosz Czyż (86 metrów), 27. Kacper Juroszek (84,5 metra), natomiast 43. lokatę zajął Damian Skupień (78,5 metra). Nieco słabiej spisał się Paweł Wąsek, który uplasował się na 67. miejscu z odległością 66m.

Pierwszy trening przeprowadzono w całości z 15 belki startowej. Wiatr dochodził nawet do 3m/s z tyłu skoczni.

W drugim treningu znowu najlepszym okazał się być Constantin Schmid z odległością 98,5 metra. Drugi był Jonathan Learoyd (99 metrów), a trzecie miejsce zajął Clemens Leitner (98 metrów). Tuż poza podium znaleźli się Jan Hoerl (97 metrów), który był czwarty oraz Philipp Raimund, który z odległością 94 metry skończył zmagania na 5. miejscu. Sytuacja z warunkami niewiele zmieniła się względem pierwszej serii treningowej. Na starcie ponownie nie pojawił się Marius Lindvik.

Podczas drugiego treningu belka była ustawiona na stopniu 17.

Polacy w drugim treningu spisali się gorzej niż w pierwszym. Najlepszym z naszych był Tomasz Pilch (28. miejsce; 79 metrów). 32. pozycję zajął Bartosz Czyż (84 metry), 36. był Paweł Wąsek z odległością 84m, na 37. miejscu znalazł się Kacper Juroszek (82,5m), a 45. był Damian Skupień, któremu udało się doskoczyć do 74 metra.

Konkurs indywidualny Mistrzostw Świata Juniorów rozpocznie się w jutro o godzinie 19:15. Start serii próbnej przewidziany jest na godzinę 18:00.

Pełne wyniki

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz