MŚJ Kandersteg: dwa treningi wygrywa Nika Kriznar!

fot. fis-ski.com

W rozegranym w dniu dzisiejszym treningu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kandersteg, wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała ponownie Nika Kriznar. Słowenka wygrała dzisiejsze dwa treningi.

W pierwszym oddała skok na odległość 98 metrów i o 2 punkty wyprzedziła Włoszkę Larę Malsiner, która skoczyła również taką odległość, ale uzyskała słabszą notę.

Trzecie miejsce przypadło po skoku na 93,5 metra Słowence Emie Klimec. Najlepsza wśród Polek była Joanna Kil, skacząca w pierwszym treningu 74 metry, zajęła 30 miejsce. Tuż za nią uplasowała się druga nasza zawodniczka Kinga Rajda, ze swoim skokiem na odległość 80 metrów. Pozostałe dwie Polki – Kamila Karpiel i Anna Twardosz, zajęły odpowiednio 42 i 43 miejsce.

W drugim treningu po raz kolejny triumfowała Nika Kriznar, skacząc tym razem 88,5 metra. Drugie miejsce, po skoku na odległość 100 metrów, wywalczyła pochodząca z Francji, Lucile Morat. Na trzecim miejscu stanęła Włoszka Lara Malsiner, która oddała swój skok na 92,5 metra.

Polki w drugim treningu zajęły – Joanna Kil 27 miejsce, po skoku 77,5 metra; Kinga Rajda 38 miejsce, po skoku 75,5 metra; Anna Twardosz 40 miejsce, po skoku 82,5 metra; Kamila Karpiel 45 miejsce, po skoku 71,5 metra. Katarzyna Harsche została zdyskwalifikowana, podobnie, jak Norweżka Anna Odine Stroem i Japonka Nozomi Maruyama.

Jutro, tj. 1 lutego, o 15.00 odbędzie się seria próbna, a o 16.15 przewidziany jest konkurs indywidualny kobiet.

Udostepnij!

Dodaj komentarz