MŚJ Kandersteg: Marius Lindvik prowadzi po pierwszej serii, Pilch trzeci!

Norweg Marius Lindvik dzięki skokowi na odległość 108,5 metra prowadzi po pierwszej serii Mistrzostw Świata Juniorów w Szwajcarskim Kandersteg. 2 miejsce zajmuje aktualnie Niemiec Constantin Schmid z odległością 105 m i stratą do lidera wynoszącą 1,5 pkt., natomiast 3 pozycja okupowana jest przez reprezentanta Polski Tomasza Pilcha który osiągnął 100,5 m i traci do Lindvika 8,5 pkt. Na 4 miejscu znajduje się Clemens Leitner, który w pierwszej próbie uzyskał 100 metrów i traci do podium 3,9 pkt., natomiast 5 lokatę zajmuje Jonathan Learoyd, który skoczył 99 m i traci do podium 8,6 pkt. 

Wśród Polaków najwyżej plasującym się zawodnikiem oprócz Tomasza Pilcha jest póki co Bartosz Czyż, któremu odległość 92 m dała 20 pozycję. Niewiele gorzej poradził sobie Paweł Wąsek, który plasuje się na 24 miejscu dzięki skokowi na odległość 88,5 m. 4 lokaty niżej jest Kacper Juroszek, który skoczył 92,5 metra.

Warunki wietrzne niestety nie sprzyjają dalekiemu skakaniu. Prędkość wiatru z tyłu skoczni dochodziła nawet do 2 m/s. Podczas pierwszej serii belka była ustawiona na pozycji 13 oraz 14.

Pełne wyniki 1 serii

Udostepnij!

Dodaj komentarz