Mśj Kenderstag: Niemcy złoto w drużynie! Polacy kończą na 5-tym miejscu.

Zakończył się właśnie konkurs drużynowy w ramach mistrzostw świata juniorów. Najlepsi okazali się Niemcy którzy prowadzili już po 1 serii, 4,8 pkt. za Niemcami uplasowali się Austriacy a brązowy medal wędruje do Norwegów.

Walka o medale trwała dzisiaj do ostatniego skoku gdyż nawet po 7 grupach nie było w żaden sposób rozstrzygnięte kto z jakim medalem odjedzie ze Szwajcarii, Zwycięzcy w tej walce okazali się Niemcy a złoty medal przypieczętował Constantin Schmid skacząc na 104 metr. Clemens Leitner skokiem na 101,5 metra chciał jeszcze powalczyć o srebro jednak to nie wystarczyło. Równie emocjonująca walka toczyła się między Słowenią a Norwegią, tutaj Słowenia nawet nawet była na 3 miejscu przed ostatnim skokiem jednak Marius Lindvik skacząc najdalej w tej grupie na 104,5 metra rzucił spore wyzwanie Alazovii Ostercovi któremu Słoweński skoczek nie podołał skacząc 95 metrów, tym samym brązowy medal powędrował do Norwegów. Nasza czwórka jak po 1 grupie w 1 serii zajęła 5 miejsce tak cały czas mocno się go trzymała cały konkurs i na nim zakończyła zawody, cieszą również równe i dobre skoki naszych zawodników a zwłaszcza Bartka Czyża oraz Tomasza Pilcha. Szóste miejsce zajęli ostatecznie Finowie, na siódmym znalazła się Japonia a ósme miejsce przypadło Rosjanom.

Był to przedostatni dla panów i przedostatni ogółem konkurs na tegorocznych mistrzostwach świata juniorów, jeszcze jutro czeka nas konkurs mieszany.

Udostepnij!

Dodaj komentarz