MŚJ w narciarstwie klasycznym w Polsce?

fot: visitszczyrk.pl

Polski Związek Narciarski poinformował, że przychylił się do pisma Marszałka Województwa Śląskiego Pana Wojciecha Saługi z którego wynika iż dwa polskie miasta chcą przystąpić do organizacji mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym.

 

Chodzi oczywiście o Szczyrk i o Wisłę. Propozycja została skonsultowana z Burmistrzami Szczyrku i Wisły, Panami: Antonim Burdym i Tomaszem Bujokiem. Zarząd pomyślnie rozpatrzył tę propozycję i podjął stosowną Uchwałę w skutek której Prezes PZN, Apoloniusz Tajner zgłosi tę propozycję podczas najbliższej konferencji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, która 26 maja odbędzie się w słoweńskim Portorożu.

Mistrzostwa miałyby się odbyć w najbliższym wolnym terminie a tymże jest 2019r . Za rok najlepszych zawodników do lat 23 w dniach 27.01-04.02 przyjmować będzie Szwajcarski Kandersteg.

Prawdopodobnie konkurencje biegowe odbyłyby się na wiślańskiej Kubalonce, a miejscem rywalizacji skoczków i skoczkiń byłby kompleks Skalite.

Co ciekawe, miasta te miały być gospodarzem mistrzostw świata juniorów w 2008 roku, ale wówczas ze względu na brak śniegu w Beskidach skoki narciarskie i kombinacja norweska została przeniesiona do Zakopanego, a biegi narciarskie rozegrano we włoskim Malles Venosta. Z kolei w 2001 roku areną zmagań najlepszych juniorów był Karpacz i Szklarska Poręba.
Organizacja tego rodzaju imprezy przyczyniłaby się do promocji miast i całego regionu w Polsce a także na świecie oraz zwiększyłaby szansę na uzyskanie przez naszych zawodników dobrych wyników sportowych co jest bardzo potrzebne do rozwoju młodych osób.

 Źródło: PZN

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz