Mśj Kandersteg: Norwegia najlepsza w konkursie mieszanym! Polska na miejscu 8.

Norwegia z Mariusem Lindvikiem na czele w zdecydowany sposób zdobyła dzisiaj złoty medal w konkursie drużyn mieszanych. Srebro zgarneli Niemcy a z brązowym krążkiem po wyrównanej walce wraca Austria.

Walka o złoto już po 1 serii ułożyła się między Niemcami i Norwegami, Constantin Schmid w ostatnim skoku odleciał na odległość 102,5 metra jednak Marius Lindvik skoczył jeszcze dalej na 104,5 m i tym samym przypieczętował złoto dla Norwegii. O brązowy krążek walczyły reprezentacje Słowenii, Francji oraz Austrii i po 1 serii panował tutaj ścisk. Jernela Brecl w ostatnim skoku skoczył zaledwie 94,5 metra co pozbawiło Słowenię szans na medal i zajęli ostatecznie 5 miejsce, potem świetny skok na 104,5 metra oddał Jonathan Learyod czym wzbudził nadzieję Francuskich kibiców, jednak Clemens Leitner nie odpuścił i oddał równie dobry skok na 103 metr i tym samym odebrał nadzieje Francuzów na najniższy stopień podium.

Nasza kadra po 1 serii zajmowała 8 miejsce i niewielkie straty do 7 i 6 miejsca wzbudzały lekkie nadzieję o walkę o miejsce w top6 niestety niezbyt udane skoki Kingi Rajdy oraz Pawła Wąska spowodowały że najlepsza szóstka niestety odleciała i nasza „czwórka” zakończyła zawody na miejscu ósmym. Szóste miejsce zgarnęła dzisiaj Rosja a siódme Japonia.

Był to ostatni konkurs tegorocznych Mśj w szwajcarskim Kandersteg i niestety kończymy je bez medalu.

Udostepnij!

Dodaj komentarz