PK pań w skokach w Planicy: Zwycięstwo Iraschko-Stolz

Daniela Iraschko-Stolz została triumfatorką trzeciego w sezonie konkursu Pucharu Kontynentalnego Pań rozgrywanego tym razem w Planicy (HS 102). Reprezentantka Austrii zwycięstwo zapewniła sobie skokami na odległość 96 m oraz 97 m. Na podium stanęły również Aleksandra Barantceva, a także Jerneja Brecl. Najlepsza z Polek – Anna Twardosz zajęła 15 miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu była Daniela Iraschko-Stolz. Reprezentantka Austrii poszybowała na 96 metr i wyprzedzała Aleksandre Barantcevą z Rosji (92,5 m) oraz reprezentantkę gospodarzy Jerneje Brecl (91 m). Tuż za podium była liderka Pucharu Kontynentalnego Pań, Lidiia Iakovleva (89,5). Piąte miejsce należało do Agnes Reisch (89,5), a szósta była Anna Shpyneva (87,5 m).

Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Magdalena Pałasz, która po skoku na 81 metr zajmował 17. miejsce. Kamila Karpiel mimo skoku o pół metra dalej, zajmowała dziewiętnastą pozycję.
23. lokata należała do Anny Twardosz (78,5 m).

Na pechowym, trzydziestym pierwszym miejscu konkurs zakończyła już po pierwszej serii Kinga Rajda, która uzyskała 74,5 metra.

W drugiej serii Iraschko-Stolz znowu jako jedyna przekroczyła punkt konstrukcyjny Sredniji velikanki lądując na 97 metrze. Barantceva wylądowała na 92 metrze, a Brecl była trzecią i ostatnią osobą, która przekroczyła 90 metr w drugiej serii – 90,5 m.

Czwarte i piąte miejsce bez zmian. Iakovleva skoczyła 88,5 m, a Reisch 87,5 m. Na szóste miejsce wskoczyła Francuzka, Oceanna Paillard (86,5 m oraz 88 m.)

Inna Francuzka o tym imieniu, Oceane Avocat Gros zaliczyła upadek. po którym konkurs przerwano konkurs na 20 minut.

Anna Twardosz po skokach na 78,5 m oraz 86 metrów zajęła piętnaste miejsce. Na dziewiętnastym sklasyfikowano Kamilę Karpiel (81,5 oraz 82 m), a 22. lokatę zajęła Magdalena Pałasz (81 m i 79 m).

Udostepnij!

Dodaj komentarz