Podsumowanie weekendu z Norges Cup w Renie

Źródło: Norges Skiforbund

Podczas ubiegłego weekendu na obiektach w Renie odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Norwegii, sponsorowanego przez Konikę Monoltę. Zawodnicy i zawodniczki zmagali się w kilku kategoriach, z których najistotniejsza, Elite, jest w tym przypadku miejscem dla wykazania się dla zaplecza norweskiej kadry. Wśród mężczyzn najlepiej w tej kategorii poradził sobie Espen Jacobsen, który triumfował w sobotę, a w niedzielę uplasował się na drugiej pozycji. Wszystko wskazuje na to, że wzorem ubiegłotygodniowego zwycięzcy Robina Pedersen, Jacobsen ma szanse pojawić się na starcie następnej odsłony Pucharu Kontynentalnego.

Oprócz Jacobsena na podium kategorii Elite stawali Andreas Granerud Buskum (3. i 1.), który w drugim konkursie poszybował aż na 145 metr, zbliżając się do rekordu skoczni, Jonas Sloth Sandell (2. i 4.) i Oscar Petersen Westerheim (6. i 3.). Na czołowych miejscach kobiecej rywalizacji zmieniały się Anniken Mork i Ingebjørg Saglien Bråten. Dwukrotnie na najniższym stopniu kobiecego podium stawała Karoline Røstad.

Zawody kategorii A u mężczyzn przypadły w udziale Kristofferowi Sundalowi i Matsowi Sagbakkenowi. Kategorię C wygrywali z kolei Sebastian Østvold i John Langkaas. Następne zawody z cyklu odbędą się za tydzień w szwedzkim Falun, gdzie możemy liczyć na występ liczniejszej grupy zawodników ze wschodniej sąsiadki Norwegów.

Pełne wyniki na skoczni K-124:

Pełne wyniki na skoczni K-99:

Udostepnij!

Dodaj komentarz