Przetarg rozstrzygnięty, będą nowe tory lodowe w Wiśle!

fot. skisprungschanzen.com

Inauguracja zimowego Pucharu Świata w Wiśle Malince odbędzie się. Taką informację możemy Państwu przekazać po tym jak wczoraj Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku poinformował o pozytywnym zakończeniu drugiego przetargu, który wyłonił wykonawcę prac związanych z instalacją nowych lodowych torów najazdowych na obiekcie im. Adama Małysza (HS 134).

Pierwszy przetarg w dniach 14-29 czerwca na modernizację skoczni w Wiśle nie wypadł pomyślnie. Jedyną ofertę zgłosiła słoweńska firma – MANA ORIGINAL D.O.O. która opierała się na kwotę 1,9 mln zł. Kwota ta przekraczała jednak budżet przewidziany na realizację inwestycji. Skutkiem tego było rozpisanie przez Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku kolejnego przetargu. W międzyczasie fundusze na zamontowanie torów na skoczni zostały zwiększone przez działaczy co przyniosło rezultaty.

Drugi przetarg zakończył się dnia 14. lipca, ale dopiero wczoraj poznaliśmy wyniki. Tym razem udało się znaleźć wykonawcę, a została nim – MANA ORIGINAL D.O.O z Kranja (no sensacja!). Była ona ponownie jedyną firmą, która zaoferowała swoje usługi. Dodatkowo Słoweńcy zmieścili się w kwocie, która przeznaczona została na remont torów najazdowych wraz z wymianą instalacji mrożenia i zraszania na rozbiegu skoczni. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 2,8 miliona złotych. Przebudowa torów ma potrwać wystarczająco krótko (ok 1,5 miesiąca), aby zdążyć przed wizytacją delegacji FIS-u aczkolwiek zacznie się to najszybciej za miesiąc, gdyż na skoczni 19 sierpnia zaplanowany jest konkurs będący częścią Beskydy Tour, a także Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Do montażu torów lodowych przystąpimy zatem dopiero po tym turnieju. Poza tym Adam Małysz musi nam jeszcze przekazać informację o planach treningowych kadry Stefana Horngachera, bo przecież w tym samym czasie niedostępna też będzie Wielka Krokiew, na której trwa remont, a gdzieś się trzeba przygotowywać – tłumaczy Andrzej Wąsowicz, viceprezes Polskiego Związku Narciarskiego.

 

 źródło: bis.cos.pl/skokipolska.pl
 

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz