PŚ Kulm: 59 skoczków na liście startowej

59 skoczków stanie na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów na skoczni mamuciej, które odbędą się w Austriackim Tauplitz. Wśród reprezentantów Polski znajdzie się 6 zawodników: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, oraz Jakub Wolny dla którego będzie to pierwszy w karierze start na mamucie.

Niewątpliwie najbardziej atrakcyjną częścią każdego sezonu w skokach narciarskich są właśnie rywalizacje na mamutach – to tam co rok możemy oglądać najdalsze skoki. W tym sezonie oprócz zawodów w Bad Mitterndorf odbędą się one w Oberstdorfie (MŚ w lotach), oraz w Vikersund i w Planicy pod koniec sezonu. W tym roku rozmiary skoczni mamucich zostały powiększone: w Kulm z 225 m do 235 m, w Oberstdorfie z 225 m do 235 m, w Vikersund z 225 m do 240m oraz w Planicy z 225 m do 240 m. W Austrii zabraknie pierwotnie zgłoszonego do rywalizacji Mariusa Lindvika z Norwegii, który z powodu przepisów FIS nie może wystąpić w rywalizacji na skoczni mamuciej – w zamian za niego do składu wszedł Joachim Hauer. Według prognoz, wiatr podczas zawodów ma wiać z prędkością 1-2m/s z porywami do 3-4m/s.

Kwalifikacje rozpoczną się w piątek o godzinie 12:00, pierwszy konkurs w Sobotę o godzinie 14:15, natomiast kwalifikacje do drugiego konkursu oraz drugi konkurs kolejno w niedzielę o 12:30 oraz 14:15.

Udostepnij!

Dodaj komentarz