PŚ Pań w Ljubnie: Lundby wciąż niepokonana! Powracająca Iraschko tuż za podium.

6 konkurs z rzędu pada łupem Norweżki i po raz kolejny jej zwycięstwo to czysty nokaut na rywalkach. Nad drugą Niemką Kathariną Althaus Maren uzyskała 14,5 pkt. przewagi i coraz bardziej ucieka rywalkom w klasyfikacji Pucharu Świata! 

Treningi i kwalifikacje w Ljubnie nie zapowiadały kolejnego konkursu z dominacją Maren, gdyż w żadnym z tych 3 skoków nie zajęła nawet miejsca w pierwszej trójce, jednak pierwszy skok Maren na 88 metr rozwiał wszelkie wątpliwości i obawy co do dyspozycji Norweżki. Na drugim uplasowała się nieobecna w Zao Katharina Althaus i tym samym pokazała, że krótka przerwa wpłynęła tylko pozytywnie na jej formę i że będzie w stanie powalczyć podczas IO. Na 3. miejscu znalazła się Sara Takanashi i jej wysoka pozycja w związku ze zbyt wysokimi notami za pierwszy skok jest nieco kontrowersyjna.

Maren w klasyfikacji Pucharu Świata zgromadziła 860 punktów. Nad drugą Kathariną (580 punktów) ma już 280 punktów przewagi, co powoli zaczyna zapewniać jej Kryształową kule za ten sezon. 3. w klasyfikacji Sara Takanashi (530 punktów) do liderki traci 330 punktów.

Na wysokim 4. miejscu znalazła się natomiast powracająca do Pucharu Świata pań Daniela Iraschko-Stolz, która pokazała, że jest w stanie nawiązać do dawnej formy i jeszcze w tym sezonie powalczyć o najwyższe pozycje.

Irina Avvakumova nieco zmarnowała dzisiaj szansę na dogonienie w klasyfikacji generalnej Yuki Ito i tym samym zbliżenia się do 4 miejsca. Yuki Ito póki co w Ljubnie prezentuja znacznie słabszą dyspozycję w porównaniu do tej z japońskich konkursów i dzisiaj zajęła dopiero 11. miejsce. Tutaj swoją szanse miała Irina. Niestety  mimo dobrego drugiego skoku na 85 metr była w stanie zając 9. miejsce i do Japonki nadrobić ledwo kilkanaście punktów.

Nie poprawia się jednak dyspozycja Japonki Yuki Seto i po dwóch skokach na 75 i 78,5 metra zajęła dopiero dalekie 25. miejsce.

Następny konkurs pań w słoweńskim Ljubnie odbędzie się jutro (28.01) o godzinie 14:00 a przed konkursem o godzinie 12:45 odbędzie się seria kwalifikacyjna.

Udostepnij!

Dodaj komentarz