Puchar Norwegii w Trondheim: Pedersen i Røstad zwyciężają w klasie Elite

Żródło: Norges Skiforbund

Po całodniowej walce z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi na skoczni Granåsen w Trondheim udało się rozegrać sobotnie konkursy w ramach serii Konica Minolta Norges Cup. Zawody najwyższej kategorii, Elite, wśród mężczyzn wygrał Robin Pedersen (dwukrotnie 131 m.), drugi był Jonas Sloth Sandell (129 i 132 m.), a na najniższym stopniu podium uplasował się Espen Jacobsen (131 i 129,5 m.). Wśród kobiet, rywalizujących na obiekcie K-90, najlepsza okazała się Karoline Røstad (91 i 88,5 m.), która wyprzedziła Anniken Mork i Theę Sofię Kleven.

Prognozy pogody na weekend wskazywały, że wiatr na Granåsen może dochodzić nawet do 17 m/s, a rozegranie niedzielnych zawodów będzie praktycznie niemożliwe. Stąd decyzja o tym, by za wszelką cenę rozegrać dzisiejsze zawody, zaplanowane początkowo na poranek. Ostatecznie zawody zostały zakończone po godzinie 21 (!), a sama skocznia była aż czterokrotnie przygotowywana do użytku po kolejnych śnieżycach jakie nawiedzały Trondheim. Ostatecznie, gdy po godzinie 20:30 pogoda nieco się uspokoiła, udało się rozegrać obie serie zawodów na obu skoczniach.

W niższych kategoriach wśród mężczyzn triumfowali Jørgen Strøm, Sander Eriksen i Børge Utby. Strøm okazał się najlepszy w drugoligowej kategorii A, wyprzedzając o 0,2 punktu Jo Mellingsætera. Eriksen zdeklasował stawkę w trzeciej lidze, kategorii B (skaczącej na skoczni K-90), uzyskując 22,5 punktu przewagi nad Henrikiem Haave. Występ w kategorii B zaliczyli także dwaj goście ze Szwecji – Marcus Flemström i Olof Lundgren. Ich występów nie można jednak zaliczyć do udanych – uplasowali się kolejno na 17. i 22. miejscu w 22-osobowej stawce.

Pełne wyniki zawodów:

Żródło: Norges Skiforbund

Udostepnij!

Dodaj komentarz