Puchar Świata w Planicy: Norwegowie wygrali!

Zakończył się ostatni konkurs drużynowy w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piękna, wiosenna pogoda i wiatr pod narty sprzyjały dalekim lotom. Wygrali Norwegowie przed Niemcami i Słoweńcami!

O ile początek w wykonaniu Piotra Żyły był średni, tak Stefan Hula, Dawid Kubacki i przede wszystkim Kamil Stoch powoli i małymi kroczkami niwelowali straty. Podczas 1. serii Stefan Hula skokiem na 231 metr ustanowił nowy rekord życiowy. Stoch oddał najdalszy skok 1. serii, lądując na 248,5 m. W drugiej serii Biało-Czerwoni skakali ciut słabiej (poza Kamilem). Mimo próby Stocha na 244,5 m Polacy jednak zakończyli zmagania na 4. miejscu.

Norwegowie jak przez cały sezon, tak i dziś dominowali w konkursie. Mimo napierających Słoweńców, a potem odradzających się Niemców utrzymali 1. miejsce. Daniel-André Tande poprawił w 1. serii rekord życiowy, skacząc na 243,5 m. Życiówkę ustanowił również Richard Freitag (243 m). W drugiej serii rekordy życiowe pobili Evgeniy Klimov (223 m) i Luca Egloff (204 m).

Z konkursem pożegnały się reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Włoch. Roberto Dellasega zakończył karierę zawodniczą.

W cyklu Planica 7 Johann André Forfang nadal prowadzi. Kamil Stoch traci już tylko 22,1 punkta.

Pełne wyniki: 

Wyniki po 1. serii: 

Klasyfikacja Planica 7: 

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów: 

Udostepnij!

Dodaj komentarz