Puchar Świata w Zakopanem: Polacy wygrywają! Rekord skoczni Stocha!

Drugi dzień zakopiańskiego szaleństwa otwiera konkurs drużynowy. Feeria biało-czerwonych flag otacza trybuny Wielkiej Krokwi? A w konkursie? Wygrali Polacy w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch!

Biało-Czerwoni wyprzedzili reprezentacje Niemiec oraz Norwegii. Debiut Mariusa Lindvika w drużynie norweskiej należy zaliczyć do udanych mimo słabszego skoku w 1 serii. Dla niego jest to też pierwsze podium drużynowe w karierze!

Po znakomitych skokach Kota i Huli na 137 m i 136 m przyszedł czas na słabszy skok Kubackiego. Jednak uzyskane przez niego 128,5 m pozwoliło na utrzymanie prowadzenia. Skok Stocha na 134 m był petardą i pozwolił na umocnienie się Polski na prowadzeniu.

Z drugą serią konkursową pożegnały się reprezentacje Kazachstanu i Rosji. Cieszy awans Czechów. Nowy początek przed igrzyskami?

W drugiej serii czyste szaleństwo. Większośc zawodników przekroczyła 130 m, ale w ostatniej grupie, przy lądowaniu na 133,5 metrze upadł Peter Prevc. Na szczęście Słoweńcowi nic się nie stało. Najdalej, bo na 137 m poleciał Richard Freitag. Do czasu. Skoki Polaków były równe, każdy przekroczył 130 m. Na zakończenie Kamil Stoch bije rekord Wielkiej Krokwi, skacząc na 141,5 m!

Wyniki po 1. serii:

Wyniki końcowe: 

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów: 

Udostepnij!

Dodaj komentarz