Puchar Świata w Zakopanem: Premierowa wygrana Semeniča!

Powoli rozstajemy się z Zakopanem. Miało być pięknie. Do drugiej serii przeszło 5 z 10 Polaków. Czyste szaleństwo na Wielkiej Krokwi. Po raz pierwszy w karierze wygrał Anže Semenič! Podium uzupełniają Andreas Wellinger oraz Peter Prevc. Stefan Hula zajął pechowe, ale jednak szczęśliwe dla niego 4. miejsce. Na miejsce lidera PŚ wraca Richard Freitag.

Skoki kadry A można zaliczyć do udanych, jednak Jakub Wolny i Kamil Stoch nie dostali się do 2. serii. Pierwsze punkty w karierze zdobędzie Tomasz Pilch! Wierzymy, że w przyszłości pokaże pełnię swojego potencjału. Poza Hulą Dawid Kubacki zajmuje 14., Maciej Kot 16., Piotr Żyła 26., a Tomasz Pilch 23. miejsce. Poza serią finałową znaleźli się Stoch, Wolny, Bartosz Czyż, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek.

W drugiej serii po słabszych próbach Żyły i Pilcha orły Horngachera dały nam ogromną radość! Ostatecznie poza Hulą Dawid Kubacki zajął 7., Maciej Kot 14., Piotr Żyła 28., a Tomasz Pilch 30. miejsce.

Poza Pilchem pierwsze punkty w karierze zdobywa Marius Lindvik. Po fenomenalnych skokach na 138 i 127,5 metr zajął 7. miejsce. Swoje drugie punkty w sezonie, a zarazem drugie na polskiej skoczni do swojego konta przypisze zajmujący 25. miejsce Daiki Ito.

Dla Semeniča jest to pierwsze podium w karierze. Dodatkowo po raz pierwszy w tym sezonie na podium staje Peter Prevc

Wiatr, a potem padający deszcz utrudniały przeprowadzenie rywalizacji, ale udało się doprowadzić pierwszą serię do końca. Przed skokiem Stefana Krafta nastąpiła dłuższa przerwa. Niestety, przez wiatr Kamil Stoch po raz pierwszy skończy poza trzydziestką.

Zmiany w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na miejsce lidera wraca Richard Freitag. Niemiec o 4 punkty wyprzedza Kamila Stocha.