Ronan Lamy Chappuis wraca!

W pewnym momencie sezonu 2016/17 ze skoczni zniknął Ronan Lamy Chappuis. Niestety, Francuz wiosną tego roku walczył z nowotworem kości, który na szczęście został wcześnie wykryty. Po przeprowadzeniu zabiegu wycięcia guza zawodnik trenował, by wrócić na lokalne zawody z serii Chamse National Tour w Chaux-Neuve. Zajął drugie miejsce.

W Pucharze Świata kuzyn legendy kombinacji norweskiej, Jasona Lamy Chappuis radził sobie dobrze jak na przedstawiciela kraju spod trójkolorowej flagi. Punkty zdobywał w cieniu Vincenta Descombes Sevoie. Niestety, wiosną tego roku zdiagnozowano u niego nowotwór. W maju poddał się zabiegowi wycięcia guza z kręgosłupa. Wznowił treningi i dnia 29 grudnia 2017 roku wrócił do skakania.

W zawodach z cyklu Samse National Tour na skoczni w Chaux-Neuve (K106/HS118) zajął drugie miejsce, przy czym był najlepszy z seniorów. W obu seriach skoczył 111 m. Zawody wygrał przedstawiciel juniorów, Mathis Contamine, skacząc 114 i 118 m. Podium uzupełnił drugi z juniorów, Alessandro Batby dzięki skokom na 110 i 113,5 m.

Miejmy nadzieję, że pewnego dnia zobaczymy Ronana w zawodach rangi międzynarodowej. Mógłby spokojnie jechać na igrzyska jako członek olimpijskiej czwórki, ale czy to wyjdzie? Zobaczymy. Na razie możemy mu życzyć powodzenia w treningach oraz późniejszych startach!