Seyfarth wygrywa, Karpiel kolejny raz na podium!

Kamila Karpiel (fot. Anna Karczewska / PZN)

Zwycięstem Juliane Seyfarth zakończył się piątkowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Trondheim (HS 105). Kamila Karpiel kolejny raz potwierdziła wysoką formę, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

Juliane Seyfarth wygrała dzisiejszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni Granåsen (HS 105) w norweskim Trondheim z przewagą aż 20,7 punktu nad Aleksandrą Barantcevą z Rosji. Kamila Karpiel, która walczy z Niemką Ramoną Straub (czwarte miejsce) o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji LPK zajęła znakomite trzecie miejsce (94 oraz 96 metrów), czym zdobyła 10 punktów przewagi przed jutrzejszym, finałowym konkursem.

W zawodach wzięły udział jeszcze dwie reprezentantki Polski – Kinga Rajda oraz Anna Twardosz. Pierwsza z wymienionych skoczkiń zajęła miejsce 14 po dwóch równych skokach na 86 i 85,5 metra. Ania znalazła się tuż za nią na pozycji 15 (83,5 oraz 87 metrów).

Do startu zostało zgłoszonych 31 zawodniczek. Na starcie pierwszej serii nie pojawiła się reprezentantka gospodarzy, Ingebjoerg Sarien Braaten. W drugiej rundzie kolejna zawodniczka z Norwegii nie zjawiła się na belce, tym razem była to Eva Elise Johansen Amble zajmująca 26 miejsce.

Podsumowując dzisiejsze zawody, można rzec, że poziom przewagi nieznacznie urus co pozytywnie nastraja kibiców przed finałowym konkursem. Zapraszamy wszystkich kibiców, a w szczególności prezesa PZN do śledzenia relacji z jutrzejszych zmagań.

źródło: własne