TCS Oberstdorf: znamy listę startową!

Na starcie sobotnich zawodów w Oberstdorfie, otwierających 66. Turniej Czterech Skoczni, pojawi się 67 zawodników z 17 krajów. Na starcie zobaczymy sześciu reprezentantów Polski, w tym obrońcę tytułu Kamila Stocha i drugiego w ubiegłorocznej edycji Piotra Żyłę. 

Nowością w tej odsłonie Turnieju jest konieczność kwalifikowania się do konkursu wszystkich zawodników. Ta zasada eliminuje możliwość odpuszczania skoków przez czołówkę, co od zawsze było istotnym elementem taktyki w systemie KO.

Na liście startowej znajduje się kilkoro zawodników którzy wczoraj i dziś walczyli w Pucharze Kontynentalnym w szwajcarskim Engelbergu- Sabirzhan Muminov, Tim Fuchs, Fatih Arda Ipcioglu, Victor Polasek, Vladimir Zografski oraz Jonathan Learoyd.

Na starcie pojawi się też jeden debiutant, Niemiec Moritz Baer.

Piątkowe treningi oraz kwalifikacje powinny odbyć się bez problemów. Prognoza wskazuje na wiatr prędkości 2-3 m/s, temperaturę do -5°C oraz lekki śnieg w drugiej części kwalifikacji.

Wśród osób odpowiedzialnych za kontrolę sprzętu znajduje się były skoczek narciarski Norweg Morten Solem który zdyskwalifikował Piotra Żyła w konkursie drużynowym w Ruce.

Do innego Norwega należy rekord skoczni. Na Schattenbergschanze (HS 140) jak do tej pory najdalej skoczył Sigurd Pettersen który w 2003 roku poszybował na odległość 143,5 metra. Jest to najstarszy rekord spośród skoczni które w tym roku goszczą zawody Pucharu Świata Mężczyzn.

Program zawodów w Oberstdorfie:

Piątek (29.12)
14:30 – Oficjalny trening
16:30 – Kwalifikacje

Sobota (30.12)
15:00 – Seria próbna
16:30 – Konkurs

Transmisja z kwalifikacji na antenie Eurosportu 1 od 16:30.
W sobotę, transmisja z konkursu przeprowadzona zostanie przez Eurosport 1 (od 16:15) oraz TVP 1( studio od 15:35)

Lista startowa jutrzejszych kwalifikacji: 

 

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz