TCS w Ga-Pa: O 11:45 trening, o 14:00 sylwestrowe kwalifikacje jednak bez Tomasza Pilcha (lista startowa)

Czas na ostatnie skoki w 2017 roku. Już o godzinie 11:45 rozpoczną się treningi, zaś o 14:00 – kwalifikacje do noworocznego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen (HS 142). W porównaniu z Oberstdorfem, na liście startowej nastąpiła jedna zmiana – Domen Prevc zamienił Jurija Tepesa. Początkowo na liście widniał też Tomasz Pilch, ale ten tak jak zapewniali trenerzy pojawi się dopiero w Innsbrucku

Inauguracyjny konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni dostarczył kibicom wielu sportowych emocji. Po walce z wiatrem oraz opadami, konkurs na Schattenbergschanze w Oberstdorfie wygrał Kamil Stoch, który wyprzedził o 4,2 pkt drugiego Richarda Freitaga oraz o 9,6 pkt trzeciego Dawida Kubackiego.

Na liście startowej sylwestrowych treningów i kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen znajduje się 68 zawodników z siedemnastu państw. W tym gronie znalazło się siedmiu Polaków – tych samych, którzy stawili się w Oberstdorfie – Jakub Wolny (nr 32), Maciej Kot (nr 52), Stefan Hula (nr 54), Piotr Żyła (nr 56), Dawid Kubacki (nr 60), Kamil Stoch (nr 67).

Dużo zamieszania wzbudziło pojawienie się początkowo na liście startowej z numerem 13. Tomasza Pilcha. Po interwencjach w FIS-ie, wychwycono pomyłkę i poprawiono listę startową którą prezentujemy poniżej.
Tomek tak jak początkowo było planowane, pojawi się na TCS w austriackiej jego części.

Przypomnijmy, że na podstawie wyników eliminacji, utworzonych zostanie 25 par zawodników, którzy w pierwszej serii konkursowej będą rywalizować między sobą o awans do finału. W drugiej rundzie wystąpi 25 zwycięzców par KO oraz pięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników spośród wszystkich przegranych.

Niedzielne skakanie na Grosse Olympiaschanze (HS 142) powinno przebiegać bez większych problemów. Meteorolodzy przewidują w porze rywalizacji wiatr o średniej prędkości 1-2 m/s. Temperatura powietrza będzie oscylować w okolicach od +4°C do +5°C. Przewidywane są także opady – te jednak pojawią się tylko rano, wieczorem i w nocy.

Oficjalnym rekordzistą skoczni w Garmisch-Partenkirchen jest Simon Ammann. Czterokrotny mistrz olimpijski poszybował tutaj 1 stycznia 2010 roku na odległość 143,5 m. Jeszcze dalej, bo na 145 m, lądował 31 grudnia 2014 roku Norweg Anders Jacobsen, ale miało to miejsce podczas serii treningowej.

Początek pierwszej z dwóch niedzielnych serii treningowych wyznaczono na godzinę 11:45. Kwalifikacje mają z kolei rozpocząć się o 14:00.

Transmisję z kwalifikacji przeprowadzi stacja Eurosport 1 (13:45). Relacja live pod linkiem

Lista startowa treningów i kwalifikacji:

Udostepnij!

Dodaj komentarz