Villumstad i Strøm najlepszymi juniorami Norwegii!

Źródło: Norges Skiforbund

Fredrik Villumstad i Anna Strøm zwyciężyli w sobotnich Mistrzostwach Norwegii Juniorów na skoczni normalnej w Strynie. Villumstad dołączył tym samym do Thomasa Markenga, który sięgnął po tegoroczny tytuł na skoczni dużej. Zawodnik ze Ski poszybował na 89,5 i 97 metrów, co pozwoliło mu wygrać z przewagą siedmiu oczek nad drugim Espenem Jacobsenem. Skład męskiego podium dość niespodziewanie uzupełnił Christian Solberg, który nie był typowany wśród faworytów do medali.

Wspomniani wyżej faworyci zgodnie zameldowali się tuż za podium. Czwarty był Sander Eriksen, piąty Jesper Ødegaard, a szósty Thomas Markeng. Triumfator z Lillehammer sprzed tygodnia stracił jednak aż 18,4 punktu do zwycięzcy. Podczas rozegranych niedawno MŚJ w Kanderstegu Villumstad był 11-ty, natomiast Markeng i Ødegaard  zajęli kolejno pozycje 14. i 17.

Wśród kobiet najlepsza okazała się, bez zaskoczenia, Anna Strøm, 22. zawodniczka tegorocznej edycji Pucharu Świata. Podium uzupełniły Thea Kleven i Ingebjørg Bråten, obie ze stratą ponad 20 punktów do liderki. Dość powiedzieć, że podczas całych zawodów padł tylko jeden skok za punkt K umiejscowiony na 90. metrze, oddany przez zwyciężczynię w drugiej serii.

Oficjalne wyniki:

Udostepnij!

Dodaj komentarz